Fugali Melamin Kapılar

Fugalı melamin kapılar, ev dekorasyonunda şıklık, sağlamlık ve dayanıklılık arayan kişilerin tercihi olmaktadır. Özel malzemeler ile üretilen bu kapılar, uzun seneler boyunca keyifli kullanım sağlamak için tasarlanmaktadır. Her çeşit mobilya ile dekoratif olarak bütünlük oluşturabilen fugalı melamin kapılar, iç mekanlarda sıkça tercih edilmektedir. İstenilen ebatlarda üretimi yapılan fugalı melamin kapıların montajları kolay bir şekilde halledilmektedir.

Fugali Melamin Kapıların Özellikleri

Endüstriyel kimyasal bir madde olan melamin, ısı ile MDF üzerine uygulanarak levhalar haline getirilmektedir. Doğadaki ahşap deseninin aynısı metal silindirlere işlenerek elde edilen fugalı melamin kapılar, bu sayede tamamen doğal bir ahşap görüntüsü sağlamaktadır. Ancak ahşabın aksine daha hijyenik ve kolay temizlenebilir olması kullanım kolaylığı vermektedir.

Fugali Melamin Kapının Avantajları Nelerdir?

Fugalı melamin kapı; çeşitli model ve desenlerin üretilebildiği yüzeyi mat ya da parlak boyalı iç kapılardır. Yani fugalı melamin kapılar, özellikleri ve yapısı sayesinde pek çok evde tercih sebebidir. Çıtalı lake kapıların sağlamlığı ve dayanıklılığı, avantajları bakımından öne çıkan özelliklerindendir. MDF levhaların yüzeylerinde genel olarak 6 mm kalınlığında kullanılması, lake kapılara farklı bir dayanıklılık ve direnç katmaktadır. Çıtalı lake kapılarda, istenilen modelde cam boşluğu açılabilir ve aynı modelde camlı ya da camsız model tercih edilebilir. Çıtalı lake kapıların yüzeyine, model yapma imkanı bulunmaktadır. CNC tezgahlarda, kapı yüzeyine desen çizimi de yapılabilmektedir. Lake kapılarda boya sonrası yüzeylerin düzgün olması, temizlikte kolaylık sağlamaktadır.

Karaefe Door Konya Kapı