Lake Kapılar

Ahşap, kütük, masif, ağaç ve pek çok farklı yapı malzemelerinden üretilen iç kapılar, son derece geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dış kapılara göre daha estetik ve şık görünmesi gereken iç kapıların, birbirinden farklı çeşit ve modelleri bulunmaktadır. Lake kapılar, farklı ev tiplerine göre üretilen iç kapı modelleri arasında en sık kullanılanlardan biridir.

Lake Kapı Nedir?

Özellikle son zamanlarda trend olan ahşap görünümlü melamin kapılar, ev ve iş yerlerinde iç mimariye zenginlik katmaktadır. Doğal görünümlü bu kapılar, mobilya ve dekoratif ürünler ile rahatlıkla uyum sağlamaktadır. Melamin kapılar iç mekanlarda; mutfak, salon, WC gibi her alanda kullanımı sağlanmakla birlikte; her ölçüde üretilmekte ve tercihe bağlı çift kanat olarak istenilen genişlikte hazırlanmaktadır. Cila, boya ve zımpara gibi işlemleri gerektirmeyen ve kolayca montaj edilebilen bu iç mekan kapıları; neme, suya, çizilmelere karşı dayanıklı yapıya sahiptir. Bu özellikler sayesinde uzun ömürlü olan göbekli melamin kapılar, ses geçirmezlik özelliği de taşımaktadır. Bu önemli özellik, iç mekanlarda için tercih sebebi oluşturuyor. Isı veya güneş ışığına maruz kalma gibi durumlarda renk değiştirmemekte ve ses geçirmezlik özelliği ile iç mekanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Göbekli melamin kapılar anti bakteriyel özelliği ile hijyen avantajı da sağlamaktadır.

Lake Kapıların Avantajları

Lake kapı; çeşitli model ve desenlerin üretilebildiği yüzeyi mat ya da parlak boyalı iç kapılardır. Yani lake kapılar, özellikleri ve yapısı sayesinde pek çok evde tercih sebebidir. Çıtalı lake kapıların sağlamlığı ve dayanıklılığı, avantajları bakımından öne çıkan özelliklerindendir. MDF levhaların yüzeylerinde genel olarak 6 mm kalınlığında kullanılması, lake kapılara farklı bir dayanıklılık ve direnç katmaktadır. Çıtalı lake kapılarda, istenilen modelde cam boşluğu açılabilir ve aynı modelde camlı ya da camsız model tercih edilebilir. Çıtalı lake kapıların yüzeyine, model yapma imkanı bulunmaktadır. CNC tezgahlarda, kapı yüzeyine desen çizimi de yapılabilmektedir. Lake kapılarda boya sonrası yüzeylerin düzgün olması, temizlikte kolaylık sağlamaktadır.

Karaefe Door Konya Kapı